primaria sibiu
home . primaria consiliul . informatii . afaceri . despre sibiu . turism
urbanism

PRIMARIA SIBIU

link Conducerea
link Cladirea primariei
link Structura primariei
link Organigrama
link Servicii publice
link Starea civila
link Centrul de Informatii
link Urbanism
link Orase īnfratite
link Cetateni de onoare
link Alegeri 2008
link Alegeri 2000
 

Alegeri Locale 2004

REZULTATELE FINALE ALE ALEGERILOR PENTRU FUNCTIA DE CONSILIER LOCAL
Centralizarea voturilor pentru 88 sectii de votare
7 iunie 2004, ora 16.00
Lista numarului de voturi exprimate (in ordinea inscrierii pe buletinele de vot)
 
Nr. voturi
UNIUNEA DEMOCRATA MAGHIARA DIN ROMANIA
902
PARTIDUL ROMANIA MARE
2643
PARTIDUL NATIONAL LIBERAL
7214
PARTIDUL DEMOCRAT
4985
PARTIDUL UMANIST DIN ROMANIA (SOCIAL LIBERAL)
1763
PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT
7689
PARTIDUL UNITATII NATIUNII ROMANE
943
PARTIDUL NATIONAL TARANESC CRESTIN DEMOCRAT
787
PARTIDUL ACTIUNEA POPULARA
519
PARTIDUL ECOLOGIST ROMAN
821
UNIUNEA PENTRU RECONSTRUCTIA ROMANIEI
443
PARTIDUL CRESTIN DEMOCRAT
201
PARTIDUL FORTA DEMOCRATA DIN ROMANIA
284
PARTIDUL "NOUA GENERATIE"
1107
FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMANIA
49243
PARTIDUL "PENTRU PATRIE"
888
PARTIDA ROMILOR SOCIAL DEMOCRATA DIN ROMANIA
172
PARTIDUL SOCIALIST ROMAN
212
PARTIDUL MILENIUL III
97
GRITU GHEORGHE - INDEPENDENT
572
VOTURI NULE
2786
VOTURI VALABIL EXPRIMATE
81485
Repartizarea numarului de mandate pe baza numarului de voturi valabil exprimate

FORMATIUNEA

Nr. de mandate atribuite in prima etapa

Nr. de mandate atibuite in etapa a doua

TOTAL MANDATE

FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMANIA

16

0

16

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT

2

1

3

PARTIDUL NATIONAL LIBERAL

2

0

2

PARTIDUL DEMOCRAT

1

1

2

Lista candidatilor carora li s-au atribuit mandate:
Nr. crt.
Numele si prenumele
Formatiunea politica
1 Iohannis Klaus Werner
F.D.G.R
2 Klein Hans
F.D.G.R
3 Klemens Siegbert Kurt
F.D.G.R
4 Fritzmann Mariana Susana
F.D.G.R
5 Mathes Helmut Karl
F.D.G.R
6 Hermann Gerold
F.D.G.R
7 Wagner Raimar
F.D.G.R
8 Józsa Benjámin
F.D.G.R
9 Leopold Gerhard Csongor
F.D.G.R
10 Fodor Astrid Cora
F.D.G.R
11 Ionescu Liehn Rose Marie
F.D.G.R
12 Niedermaier Helmut Paul
F.D.G.R
13 Nowak Gertraud Elisabeta
F.D.G.R
14 Krech Gertrud
F.D.G.R
15 Pavel Anita
F.D.G.R
16 Birk Ecaterina
F.D.G.R
17 Inclezan Petre
P.S.D.
18 Natea Carmen Narcisa
P.S.D.
19 Banciu Ioan
P.S.D.
20 Tuluc Gheorghe
P.N.L.
21 Fabini Hermann Armeniu
P.N.L.
22 Trihenea Constantin
P.D.
23 Ariton Ion
P.D.
 
.
© 2002 - 2007Primaria Municipiului Sibiu - Design by MB Solutions, All Rights Reserved