primaria sibiu
home . primaria consiliul . informatii . afaceri . despre sibiu . turism
urbanism

PRIMARIA SIBIU

link Conducerea
link Cladirea primariei
link Structura primariei
link Organigrama
link Servicii publice
link Starea civila
link Centrul de Informatii
link Urbanism
link Orase înfratite
link Cetateni de onoare
link Alegeri 2004
link Alegeri 2000
 

Alegeri Locale 2008

DELIMITAREA SECTIILOR DE VOTARE DIN CIRCUMSCRIPTIA ELECTORALA
NUMARUL 1 SIBIU

Nr.sectiei
de votare

Sediul sectiei de votare
(strada, nr.)

Localul sectiei de votare

Delimitarea sectiei de votare
1. P-ta Iancu de Hunedoara (fosta P-ta 8 Martie) nr.3-5 Liceul Waldorf Strazile: Gh.  Asachi, Aviatiei, Cimitirului, Cucului, Ghiocelului (fosta Cibinului din Turnisor), Iazul Morii, P-ta Iancu de Hunedoara (fosta P-ta 8 Martie), Rozmarinului, D.D.Rosca (fosta 24 Septembrie), Stavilarului, George Topirceanu, Trandafirilor, Zavoi, Frigoriferului
2.  Str. E.A.Bieltz (fosta C.A.P. Zorile) nr.60 scoala cu clasele I-VIII nr.10 Strazile: I.Agirbiceanu (fosta S.M.T.-ului), Calea Turnisorului nr.59A-163 fara sot si nr. 36A-158 cu sot (fosta str.Lunga), Cooperatorilor, Dreptatii, Griului, st.O.Iosif (fosta 8 Mai), Neppendorf, Ogorului, Orzului, Pomicultorilor, Scurta, Seceratoarelor, Trifoiului, Verzariei, Lucernei
3.  Str. E.A.Bieltz (fosta C.A.P. Zorile) nr.60 scoala cu clasele I-VIII nr.10 Strazile: Agricultorilor, soseaua Alba Iulia nr.49-103 fara sot si nr.42-112 cu sot si Bl. 45 si bl.52B (ANL),
4.  Str. E.A.Bieltz (fosta C.A.P. Zorile) nr.60 scoala cu clasele I-VIII nr.10 Strazile: Livezii, E.A.Bieltz (fosta C.A.P. Zorile), Semanatoarelor, Ovazului, Aleea Iasomiei, Aleea Pajistei, Turda, Salzburg, Europa Unita, Florian Rieger, Barcelona, Munchen, Lyon, Milano
5.  P-ta Cluj nr.1-3 scoala cu clasele I-VIII nr.12 Strazile: Kiev, M.Kogalniceanu, Odessa, P-ta Cluj, Patriotilor, Praga, Progresului, Reconstructiei, T.Vladimirescu, Timisoara (fosta Yalta).
 6. P-ta Cluj nr.1-3 scoala cu clasele I-VIII nr.12 Strazile: Carpatilor, Cimpului, I.L.Caragiale, Democratiei, infratirii, Honterus, Narciselor, G-ral Balan, Margaretelor, Paltinis, Ion Pop Reteganu, Sperantei.
7.  P-ta Cluj nr.1-3 scoala cu clasele I-VIII nr.12 Strazile: Arad, Castorului, Tr.Demetrescu, Deva, Magheranului, Paris.
8. Str. Pedagogilor nr.7 Grup scolar Constructii si Arhitectura "Carol I"Sibiu Strazile:  Autogarii, Caramidariei, Distributiei, Garoafei, Gradinarilor, Hameiului, Lalelelor, Lemnelor, Metalurgistilor, Pedagogilor, Riului nr.1-20 (numere cu sot si fara sot) Bl. 1 si 2, Calea surii Mici, Tractorului, Calea Turnisorului nr.1-59 fara sot si nr.2-36 cu sot, Varului, Mozaicului, Granitului
9. Str. Lunga (fosta 11 Iunie) nr.74 scoala cu clasele I-VIII nr.13 Strazile: Simion Barnutiu, Crizantemelor, Eschile, Florilor, Lacramioarelor, Laptariei, Pandurilor, tiglarilor, Viorelelor. 
10. Str. Lunga (fosta 11 Iunie) nr.74 scoala cu clasele I-VIII nr.13 Strazile: Lunga (fosta 11 Iunie), Viile Sibiului.
11. Cv.tiglari scoala cu clasele I-VIII nr.23 Strazile: Constructorilor, Doinei, Dulgherilor, Fagului, Faiantei, Lutului, Maierilor, Mesteacanului, Orhideelor,Record, Ulmului, Zidarilor, Zugravilor, Cuptorului,Cartier tiglari blocul: A5, Berlin, Aleea Botticelli, Deventer, Aleea El Greco, Klagenfurt, Landshut, Aleea Leonardo da Vinci, Londra, Luxembourg,  Lisabona, Madrid, Marburg, Aleea Michelangelo, Aleea Monet, Oslo, Aleea Picasso, Aleea Rafael, Aleea Rembrandt, Roma, Aleea Rubens, Aleea Tizian, Aleea Tonitza, Viena
12. Cv. tiglari scoala cu clasele I-VIII nr.23 Cartier tiglari blocurile: B1- B4, B6, B8, C1, C2, G1, G2., Lacul lui Binder
13. Str. Gladiolelor nr.2 Grupul scolar Industrial Constructii Masini ''Independenta" Sibiu Strazile: Gladiolelor, Aleea Craitelor, str.Popa sapca, Tg. Cailor, Aleea Tg.Cailor, Riului nr.21-36.
14. Str. Postavarilor nr.18 Colegiul Tehnic de Industrie Alimentara "Terezianum" Sibiu Strazile: Cameliei, Daliei, C.I.Nottara, Intrarea Nottara I. Constantin, Aleea Petuniei, Aleea Postavarilor, Postavarilor, Rusciorului nr. 1 - 3.
15. Str. Lunga (fosta 11 Iunie) nr.65 scoala cu clasele I-VIII nr.18 Strazile:  Rusciorului nr. 4 - 131, Aleea Rusciorului, Aviator Gheorghe Banciulescu, Cpt. Grigore Ignat, Cpt. Valter Maracineanu, Cpt. Victor Anineanu, Col. Alexandru Pastea, Col.Florin Radulescu, Col. Nicolae Dabija, Comandor Teodor Dobre, G-ral Alexandru Cernat, G-ral Carol Davila, G-ral Ghe. Anghelescu, G-ral Ghe. Mardarescu, G-ral Ghe. Mihail, G-ral Grigore Bastan, G-ral I.C. Bratianu, G-ral Ilie steflea, G-ral Iosif Iacobici, G-ral Maior Nicolae Arsenescu, G-ral Maior Virgil Rusu, G-ral Mihail Cerchez, G-ral Nicolae Ionita Dascalescu, G-ral Nicolae sova, G-ral Vasile Atanasiu, Lt.col. Dumitru Damaceanu, Maior Constantin Ene, Maior George sontu, Maresal Alexandru Averescu, Maresal C-tin Prezan, Sergent Vasile Bajenaru, Soldat plutonier Eftimie Croitoru, Sublocotenent Vasile Dinca
16. Str. Lunga (fosta 11 Iunie) nr.65 scoala cu clasele I-VIII nr.18 Strazile: Dr. Dumitru Bagdazar, Berzelor, Bujorului, Caprioarelor, Cerbului, Drumul Ocnei, Calea surii Mari ( fosta Calea surii Mari + Drumul Ocna Sibiului ), Doamna Elena Cuza (fosta Krupskaia),  Fragilor, Gutuilor, Petru Maior, Marului, Nucului, Oborul de Vite, Parului, Prunelor, Salciilor, Gheorghe sincai, Strugurilor, Ecaterina Teodoroiu, Visinilor, Macului, Gazelei, Capriorilor
17. Str. Smirdan nr.5 scoala cu clasele I-VIII nr.11 Strazile: Alunului, Bradului, Carpenului, Cedonia (fosta Armata Proletara), Drum Nou, Flacara, Macazului, Macesului, Muncitorilor, Vasile Pirvan (fosta Steagu Rosu), Podului, Rachitei, Rovine, Salcimilor, Smirdan, Stejarului, Tineretului, Vaii, Viilor.
18. Str. Smirdan nr.5 scoala cu clasele I-VIII nr.11 Strazile: Anul 1848, Ceaikovschi, Frasinului ( fosta Rahovei), Gorunului ( fosta Mihai Viteazu), Luncii, Malinului, Mr. Nita Octavian (fosta 30 Decembrie), Oltetului, Pinului, Sergiu Celibidache
19. Str. Macaralei, nr.1 scoala cu clasele I-VIII nr.20 Strazile: Arcului, Dr. Corneliu Diaconovici, Frezorilor, Lebedei, Libertatii, Luceafarului, Spatarul Nicolae Milescu, Primaverii, Solidaritatii, Toamnei, Ecaterina Varga.
20. Str. Macaralei nr.1 scoala cu clasele I-VIII nr.20 Strazile: Anul 1907, Cezar Bolliac, Ciocanului, Dinamului, Albert Einstein, Anatole France, Calea Gusteritei, Lazaret, Lacatusilor, Macaralei, W.A.Mozart, Nicovalei, Rulmentului, Alecu Russo, Strungului, Turgheniev, Emile Zola.
21. Str. Henri Coanda (fosta Sevastopol) nr.51 Grup scolar Industrial Constructii Masini (fostul Liceu  IPAS) Strazile: Balantei, Preda Buzescu, Dorobantilor, Henri Coanda (fosta Sevastopol), Lacului, Masinistilor, Plevnei, Topitorilor
22. Str. Henri Coanda (fosta Sevastopol) nr.51 Grup scolar Industrial Constructii Masini (fostul Liceu IPAS)  Strazile: Forjorilor, Laminorului, Otelarilor, Principatele Unite
23. Str. Lupeni nr.50 scoala cu clasele I-VIII nr.8 Strazile: Abrud (fosta Eroii Muncii), Armoniei, Ciocirliei, Crinilor, Crisului, Henrich Heine, Lupeni, Fundatura Lupeni, Muresului, Petru Poni (fosta Drapelul Rosu), Porumbeilor, Resita (inclusiv blocurile ANL), Rindunelelor, Tohan, Vinatorilor, Vulcan, Zorilor.
24. Str. Lupeni nr.50 scoala cu clasele I-VIII nr.8 Strazile: Sandu Aldea, Anina, Ion Popovici Banateanu, Calan, Cugir, Decebal, Gheorghe Doja, Moara de Scoarta, Moreni, Oltului, Petrila, Octavian Smigelschi, Teilor, Teliuc, Traian (fosta Meyer Rudolf), Viitorului.
25. Str. J.S.Bach  nr.1-3 Grup scolar Industrial Transporturi Cai Ferate  Sibiu Strazile: Albinelor, J.S.Bach, Baicoi, Egalitatii, Garii, Ana Ipatescu, Lamark, Treboniu Laurean, Iuliu Maniu (fosta Vasile Roaita), Muncii, Ovidiu, Prometeu, serpuita.
26. Str. Liviu Rebreanu (fosta Reforma Agrara) nr.7-9 Gradinita cu program prelungit nr.17 Strazile: Brutarilor, 9 Mai, Noua, Olarilor, Liviu Rebreanu (fosta Reforma Agrara).
27. Str. Nicolae Teclu nr.41 Gradinita cu program prelungit nr.37 Strazile: Abatorului, Ampere, Piata 1 Decembrie 1918, Tg.Finului, Constantin Hurmuzache, Ilie Pintilie, Pielarilor, Pietrarilor, Rotarilor, Sapunarilor, Nicolae Teclu, Regele Ferdinand ( partial Teclu), Aleea tesatorilor.
28. Str. Constitutiei nr.2-4 Palatul copiilor Strazile: Barbierilor, Blanarilor, Constitutiei, Fabricii, Funarilor, Hermann Oberth (fosta Sindicatele Unite), Manejului, Pescarilor, Parcul Tineretului, B-dul Corneliu Coposu ( fost Bulevardul Spitalelor ), Simion Mehedinti ( fostaTurnatoriei ), Uzinei.
29. Str. Avram Iancu nr.13 scoala cu clasele I-VIII nr.2 Strazile: Argintarilor (fosta Elena Pavel), P-ta Aurarilor, Felinarului, Movilei, G-ral Gh. Magheru, Pasajul scolii, Sofocle, Tirgului.
30. Str. Gh. Lazar nr.1 Colegiul National ''Gheorghe Lazar'' Sibiu Strazile: Arhivelor, Cetatii, Filarmonicii, Papiu Ilarian, Gheorghe Lazar, Pompeiu Onofreiu (fosta Maternitatii), Timotei Popovici, Piata Schiller, selarilor, Tipografilor.
31. Str. Avram Iancu nr.10 Fostul Club al sindicatelor Strazile: Samuel Brukenthal (fosta Octombrie Rosu), Piata Huet (fosta Piata Grivita), Avram Iancu, Piata Mare (fosta Piata Republicii), Piata Mica (fosta 6 Martie).
32. Str. Ocnei (fosta Karl Marx) nr.31 Colegiul Tehnic  ''Independenta" Sibiu Strazile: Azilului, Cibinului, Piata Cibin, Faurului, Rimski Korsakov, Ocnei (fosta Karl Marx), Plopilor, Pulberariei, Pasajul Scarilor, Victor Tordosan, Turnului, Valea Mare, Vopsitorilor, Zidului.
33. Str. Al. Odobescu nr.2 Liceul de Arta Sibiu Strazile: Piata Armelor, Centumvirilor, Cojocarilor, Croitorilor, Dirstelor, Dogarilor, Aleea Filozofilor, Konrad Haas (fosta 13 Decembrie), Masarilor, Morilor, Alexandru  Odobescu, Tirgu Pestelui, Pinzarilor, Mos Ion Roata, Tirgu Vinului.
34. Str. Mitropoliei (fosta 1 Mai) nr.34 Colegiul National  ''Octavian Goga'' Sibiu Strazile: Nicolae Balcescu, Telefoanelor, Tribunei, Piata Unirii.
35. Str. Bastionului (fosta Al.Sahia) nr.7 scoala cu clasele I-VIII nr.15 Strazile: Gheorghe Baritiu, Bastionului (fosta Al.Sahia), Dealului, Ioan Lupas (fosta Dr.Kornhauser), Mitropoliei (fosta 1 Mai), Postei, Andrei saguna (fosta Lenin), Alexandru Xenopol.
36. Str. Zaharia Boiu nr.1 scoala cu clasele I-VIII "Regina Maria" ( fosta nr.5 ) Strazile: Zaharia Boiu, Justitiei, Lomonosov, Rennes (fosta Jiului), scoala de inot, Somesului, Dr. Stefan Stinca, av. Ilie Macelaru ( fosta Timisului ), Nicolaus Olahus
37. Str.Zaharia Boiu nr.1 scoala cu clasele I-VIII "Regina Maria" ( fosta nr.5 ) Calea Dumbravii  nr.1- 41 fara sot si nr.2-36 cu sot si blocurile 16-21, 23, 25, 26, 18A, 18B, 19A, 19B, 19C. 
38. Str.Banatului nr.2 Colegiul Agricol "D.P.Barcianu" Sibiu Strazile: Banatului, George Cosbuc, Crisanei, Alexandru Donici, Theodor Neculuta, Dr. Ion Ratiu, Pasajul Spitalului, Transilvaniei (fosta Voltaire + Braniste Vasile), B-dul Victoriei nr.1-31 fara sot si nr. 2-48 cu sot.
39.  Str. Turismului nr.15 Casa Corpului Didactic Strazile: sos. Alba Iulia nr.1-47 fara sot si nr.2-40 cu sot, Alpinismului, Baii, Charles Darwin, Dobrogei, 16 Februarie, Fintinii, Fuiorului, Girlei, Linii, Fundatura Linii, Onisifor Ghibu (fosta Makarenko), Malului, Moldovei, Ion Neculce, Turismului, Iosif Velceanu, Pasajul Petofi Sandor
40. Str. Bihorului nr.3 Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu" Strazile: Bihorului, Poet Vasile Cirlova, Olteniei, Tudor Arghezi
41. Str. Hategului nr.8 scoala cu clasele I-VIII nr.1 Strazile: Doljului, Gorjului, Oasului, Salajului, strandului nr. 22, 24, 26, 28.
42. Str. Hategului nr.8 scoala cu clasele I-VIII nr.1 Strazile: Hategului, Maramuresului, Vrancei.
43. Str. Hategului nr.8 scoal cu clasele I-VIII nr.1 Strazile: Birsei, strandului nr. 2-20 cu sot si nr. 1- 41 fara sot.  
44. Str. Hochmeister nr.11 Gradinita cu program prelungit  nr.22 (fosta nr. 8) Strazile: Ion Albabei, Avrig, Nicolae Beldiceanu, Intrarea D.Cantemir, Dimitrie Cantemir, Cristian, Aron Cotrus, Cisnadioara, Prof. Aurel Decei, Ion Codru Draguseanu, G-ral Dragalina, Gales, Martin Hochmeister, Dr. Cornel Irimie,  Jina, Litovoiu Voda, Luarea Bastiliei, Prof. dr. I. Moga, Munteniei, Prof. Aurel Popa, Sacel, Gheorghe soima (fosta Maxim Gorki), B-dul Victoriei nr.33-55 fara sot si nr.50-72 cu sot, Talmacel , Presaca, Colinei
45. Calea Poplacii nr.11 scoala cu clasele I-VIII  "Emil Cioran" (fosta Nr.7) Strazile: Aciliu, Alamor, Brazilor, Fundatura Brazilor (inlcusiv blocuri ANL), N. Copernic, G-ral Eremia Grigorescu,  Ion Paun-Pincio, Penes Curcanul, Calea Poplacii, G-ral David Praporgescu, Saliste, Pasajul Talmaciu, Tilisca (inclusiv blocuri ANL), Piata Talmaciu.
46. Calea Poplacii nr.11 scoala cu clasele I-VIII  "Emil Cioran" (fosta Nr.7) Strazile: Pictor Theodor Aman, Amnas, Bobilna, Cindrelului, Pictor Nicolae Grigorescu, stefan Luchian, Teodor Mihaly,  Orlat, Poiana, Rozdesti, Piata Sadu, Ion Sion, Topircea.
47. Str. Sibiel nr.6 scoala cu clasele I-VIII nr.25 Strazile: Ludos, Valea Aurie.
48. Str. Sibiel nr.6 scoala cu clasele I-VIII nr.25 Strazile: Agirbiciu, Aleea Sibiel, Sibiel, Crint
49. Str. Sibiel nr.6 scoala cu clasele I-VIII nr.25 Strazile: Preot Bacca, Timotei Cipariu, Badea Cirtan, Prejbei, Islazului, Iazului, Aleea Fintinele, Fintinele, Dobirca.
50. Str. Vasile Alecsandri nr.10 scoala cu clasele I-VIII "I.L.Caragiale" (fosta nr. 16 ) Strazile: Vasile Alecsandri, Argesului, Victor Papilian ( fosta Bahluiului ), Ion Catina, Aleea Calaretilor, Panait Cerna, Closca, Piata Crisan, Gheorghe Dima, Nicolae Filimon, Dinicu Golescu, W. I. Goethe, Horia, Costache Negri, Ciprian Porumbescu, Piata Prahovei, Aron Pumnul, Ion Slavici, Grigore Ureche, Alexandru Vlahuta, G-ral Mosoiu, Privighetorii
51. Str. Vasile Alecsandri nr.10 scoala cu clasele I-VIII nr."I.L.Caragiale" (fosta nr. 16 ) Strazile: George Bacovia. Calea Cisnadiei nr.2-80 cu sot, Calea Dumbravii nr.38-132 cu sot si nr.43-137 fara sot, Padurea Dumbrava, Prof. Victor Lazar, Putnei
52. Str. Mihail Sebastian nr.1 Gradinita cu program prelungit nr.22 Strazile: Grigore Alexandrescu, Dimitrie Anghel, Dr.Barcianu, Ilarie Chendi, N.D.Cocea, Miron Costin, Aleea Mihai Eminescu, Octavian Goga (fost 13 Aprilie), Lamiitei, Titu Maiorescu, Matei Millo, Anton Pann, Anghel Saligny, Mihail Sebastian, Marius Sturza, Aurel Vlaicu.
53. Str. Emil Cioran nr.4 Facultatea de Inginerie Strada G-ral Vasile Milea (fosta B-dul Gh.Gh. Dej), blocurile 1-13,  9A-13A, 26, 27, Emil Cioran ( fosta Revolutiei ).
54. Str. Oituz nr.27 Gradinita cu program prelungit Fratii Grimm  (fosta nr.40) Strazile: Calugareni, Al.I.Cuza, Miraslau.
55. Str. Oituz nr.31 Colegiul Economic  "George Baritiu"  (fost Lic. Economic) Strazile: Cernei, Dorului, Eroilor, Nicolae Iorga (fosta V.Kolarov) nr.1-45 fara sot si 2-48 cu sot, G-ral Vasile Milea (fosta Gh.Gh.Dej) nr. 14-78 cu sot si blocurile: B1, B2, P1, Andrei Muresanu, Marasti, Marasesti, Oituz, Porumbacului.
56. Str. Oituz nr.31 Colegiul  Economic  "George Baritiu"  (fost Lic. Economic) Strazile: Aleea Buia(  fosta Aleea Huet ), Goraslau, Aleea Turnu Rosu,   B-dul Mihai Viteazul nr. 1-5A, P-ta Aurel Vlaicu
57. Str. Independentei nr. 1 Clubul Sportiv scolar Sibiu Strazile: Budislavu, Lucian Blaga (fosta L.Paneth ), Izvorului, Dobrun, Gimnasticii, Fratii Grachi, Hegel, Independentei, Costachi Negruzzi, Revolutiei (fosta Armata Rosie), Radu Stanca , Berariei , Spartacus, stefan cel Mare nr.1-100 cu sot si fara sot, Nicolae Titulescu (fosta Scinteia), Virtopu.
58. Str. Independentei nr. 1 Clubul Sportiv Scolar Sibiu Strada Constantin Noica (fosta Moscovei) - inclusiv blocuri
59. Str.Spartacus nr. 4-6 scoala cu clasele I-VIII nr.4 Strazile: Bilea, Ion Creanga, Diaconu Coressi, Depoului, George Enescu (fosta Tatar Bunar), Galileo Galilei, Ghetariei, Lector, Lirei, Podragu, Axente Sever, serbota, Socului, Triajului, Gheorghe titeica, Urlea.
60. Str. Spartacus nr. 4-6 scoala cu clasele I-VIII nr.4 Strazile: Bucegi, Carbunelui, Caltun, Ion Budai Deleanu (fosta Gladkov), Fochistilor, Giuseppe Garibaldi, Victor Hugo, Liliacului, Samuel Micu Klein, Moldoveanu, Eftimie Murgu, Negoi, Paltinul, Prof. Span Petru, Pantei, Pacii, Surul, George Mihail Zamfirescu.
61. Str.Iezer nr.1 Gradinita cu program prelungit nr.14 Strazile: Bungardului, Ceferistilor, Dragos Voda, Locomotivei, Magura, stefan cel Mare nr. 101-185 cu si fara sot (cu exceptia nr.134,136 si 147), James Watt.
62. Str. Electricienilor nr.1 Grup scolar Industrial Energetic (fost Liceu energetic) Strazile: Electricienilor, Vasile Aaron , Aleea Valea Frumoasei nr. 2, 2A, 4, 18.
63. Str. Electricienilor nr.1 Grup scolar Industrial Energetic (fost Liceu energetic) Strazile: Oasa, steflesti, Valea Sapunului, Aleea Valea Frumoasei nr. 6, 8, 10.
64. Str. sureanu nr.1 scoala cu clasele I-VIII nr.24 Strada: Cantonului, Caprelor , Rampei , stefan cel Mare nr.134, 136 (toate blocurile) 147, Bl. 4 , 5 , 6 si 7, Rampa stefan cel Mare
65. Str. sureanu nr.1 scoala cu clasele I-VIII nr.24 Strazile: stefan cel Mare nr.147, bl.8 - 20 si bl. A-H 
66. Str. sureanu nr.1 scoala cu clasele I-VIII nr.24 Strazile: Iezer, Negoveanu nr. 1 si 2
67. Str. sureanu nr.1 scoala cu clasele I-VIII nr.24 Strada:  Semaforului nr.19 - 29 fara sot si 24 - 36 cu sot
68. Str. sureanu nr.1 scoala cu clasele I-VIII nr.24 Strazile: stefan cel Mare nr.147 bl. 1 - 3 ,  sureanu , Muncel
69. Str. Negoveanu nr.9 Gradinita cu program prelungit  nr.29 Strazile: Negoveanu nr.3 - 25
70. Str. soimului  nr.13 scoala cu clasele I-VIII "Radu Selejan" (fosta nr.17) Strazile: Oncesti , soimului
71. Str. soimului  nr.13 scoala cu clasele I-VIII "Radu Selejan" (fosta nr.17) Strada : Semaforului nr.1 - 17 fara sot si 2 - 22 cu sot
72. Str. Arileristilor nr.4( fosta Buzescu Preda ) Gradinita cu program prelungit  nr.33 Strazile: Aleea Artileristilor ( fosta Buzescu Preda ) , Aleea Rosiorilor ( fosta Aleea Buzescu Stroe ) , Aleea  selimbarului , Rahova nr.1 - 31 fara sot  si 2- 8 cu sot
73. Str. Luptei nr.27 scoala cu clasele I-VIII nr.21 Strazile: Aleea Calarasilor,  Luptei , G-ral Vasile Milea ( fasta B-dul. G.G.Dej)  nr.80 - 86 cu sot , 98 si nr.11 - 45 fara sot
74. Str. Luptei nr.27 scoala cu clasele I-VIII nr.21 Strazile: Aleea Genistilor , Rahova nr.10 , 12 si 33 - 43 fara sot
75. Str. Luptei nr.27 scoala cu clasele I-VIII nr.21( sala de sport ) Strazile:  Aleea Infanteristilor , Rahova nr.14 - 24 cu sot
76. Str. Nicolae Iorga nr.56 scoala cu clasele I-VIII nr.6 B-dul. Mihai Viteazu, nr.21- 31 fara sot si 14 - 20 cu sot
77. Str. Nicolae Iorga nr.56 scoala cu clasele I-VIII nr.6 Strazile: Calea Cisnadiei nr.1 - 21fara sot , Nicolae Iorga ( fosta Kolarov ) nr.54 - 70 cu sot , 53 - 61 fara sot
78. Str. Ostirii nr.5 scoala cu clasele I-VIII "Mihai Eminescu" (fosta nr.9) Strazile: Aleea Taberei , Nicolae Iorga ( fosta Kolarov ) nr.47 , 49 - 52 cu si fara sot
79. Str. Ostirii nr.5 scoala cu clasele I-VIII "Mihai Eminescu" (fosta nr.9) Strazile: Ostirii ( fosta Aleea Radu serban ) , Valea Hotarului , Plugarilor
80. Str. Ostirii nr.5 scoala cu clasele I-VIII "Mihai Eminescu" (fosta nr.9) Strazile: Rahova nr.26 - 72 cu sot si 45 - 107 fara sot , Piata Rahova
81. Aleea  Haiducului nr.3 Gradinita cu program prelungit nr.38 Strazile: Aleea Haiducului , Hipodromului
82. Aleea Turnu Rosu nr.2 scoala cu clasele I-VIII nr.19 Aleea  Biruintei
83. Aleea Turnu Rosu nr.2 scoala cu clasele I-VIII nr.19( sala de sport ) B-dul. Mihai Viteazu nr.7 - 19 fara sot
84. Str. Nicolae Iorga (fosta Kolarov)  nr.56A Gradinita cu program prelungit nr.42 Aleea Fratii Buzesti
85. Aleea Streiu  nr.8 Gradinita cu program prelungit nr.43 Aleile : Sevis si steaza
86. Str. Siretului nr.6 Gradinita cu program prelungit nr.5 Strazile: Ariesului , Calea  Cisnadiei nr.23 - 29 fara sot si 82 - 86 cu sot , Aleea Streiu
87. Calea Dumbravii nr.135 Spatiu Administrativ al SC Tursib SA Strazile : Intrarea Ariesului, Calea Dumbravii nr.137 A - 155 fara sot , Calea Dumbravii nr.158 , Siretului nr.1 - 7 fara sot si 2 - 12 cu sot
88. Str. Victor Papilian    (fosta Bahluiului ) nr.16 Fosta Facultate de Medicina Strazile : Siretului nr.9 - 19 fara sot si 14 - 20 cu sot , Intrarea Siretului
89. Statiunea Paltinis Paltinis, str. C.Noica, bl. 1, ap.2 Strazile :  Caprioarelor, Cindrel, Constantin Noica, Drumul Hotilor, Molidului, Oncesti, Trecatoarea Cerbilor, Virful Batrina
 
.
© 2002 - 2007Primaria Municipiului Sibiu - Design by MB Solutions, All Rights Reserved